Propagační předměty PřF JU

Přehled propagačních předmětů a materiálů PřF JU.


1) Brožura o studiu na Přírodovědecké fakultě

 

2) Brožura o výzkumu a doktorském studiu (v anglickém jazyce)

 

3) Brožura o Oddělení jazyků

 

4) Poznámkové bloky z recyklovaného papíru

 

5) Propisky z recyklovaného papíru

 

6) Placky

 

7) Rostoucí (ne)obyčejná tužka

Tělo tužky je vyrobeno z cedrového dřeva, které bylo oceněno certifikáty PEFC a FSC, dokládající, že dřevo bylo vypěstováno udržitelným způsobem a nepodílí se na kácení deštného pralesa. Jádro produktu je z jílu a grafitu. Součástí tužky je vodorozpustná kapsle s vysoce kvalitními a geneticky nemodifikovanými (tzv. non-gmo) semeny, umístěná na konci tužky, kde bývá tradičně guma. Tuhy mohou být v černé i barevných variantách. Ve chvíli, kdy je tužka příliš krátká na psaní, je nejvhodnější čas ji zasadit. Koncová kapsule se po zalití vodou rozpustí a do 1 až 3 týdnů Vám z ní vyroste nová rostlina. Semínka byla vybrána speciálně tak, aby mohla růst jak venku, tak uvnitř budov.

 

8) Papírové fakultní tašky 

 

9) Látkové tašky

 

10) Fakultní Fairtraide trika Mantis ze 100% udržitelně pěstované bavlny

Lidé z Mantis World si moc dobře uvědomují, do jaké míry je prostředí, v němž žijeme, ohroženo. Chtějí udělat maximum, aby tuhle planetu zachovali pro budoucí generace. A jsou si vědomi, jaké podmínky panují v textilním průmyslu v řadě zemí světa. Jejich cílem je proto zvýšit používání ekologicky šetrných vláken. V roce 2017 bylo téměř 45 % jejich produkce z organické bavlny nebo z umělého vlákna Tencel®, které vzniká pomocí nanotechnologií z dřevní celulózy. Je plně odbouratelné, velice jemné, skvěle odvádí vlhko (lépe než bavlna), má antibakteriální účinky a opravdu příjemně se nosí.

Veškeré Mantis oblečení z bio bavlny se může pochlubit certifikací společnosti GOTS®, která zaručí, že od sklizně suroviny, přes její zpracování a další výrobu bylo s produktem nakládáno ekologicky a s ohledem na nejvyšší etické principy. 

KODEX PRAVIDEL SPOLEČNOSTI

NA ČEM ZÁLEŽÍ: v Mantis World si váží si každého, kdo přispívá k výrobě jejich oblečení, a dbají na to, aby jejich zaměstnanci pracovali ve vhodných podmínkách, za adekvátní mzdu a bylo s nimi zacházeno v souladu s etickými principy. Jejich továrny fungují v duchu BSCI - evropského sociálního monitorovacího systému pro etický nákup, který podporuje udržitelné pracovní podmínky. Tento kodex sdílí i se svými partnerskými dodavateli.

Spolupracují výhradně s renomovanými výrobci, kteří mají jasnou etickou a sociální politiku certifikovanou uznávanými společnostmi a vycházející z principů Mantis World. Jejich dodavateli jsou zásadně textilní továrny vybavené vhodnou a efektivní čističkou odpadních vod a tím pádem je zajištěno, že voda využívaná ve fázích zpracování/barvení se může bezpečně vrátit zpět do přírody. Ve snaze zajistit, aby jejich oblečení bylo šetrné k pokožce a neobsahovalo žádná potencionálně škodlivá barvivy nebo chemikálie, trvají na tom, aby měly všechny jejich textilie certifikaci Oeko-tex® Standard 100, přičemž všechny látky využívané k výrobě dětského oblečení odpovídají prvnímu stupni certifikace. S naprostou jistotou vědí, odkud pochází bavlna, kterou všichni výrobci Mantis World oblečení používají. Dodržují etické zásady ohledně dětské nebo nucené práce a dbají na svůj slib, že nebudou používat uzbeckou bavlnu.

Jejich činnost se nese v duchu těchto principů: žádná dětská práce; žádná nucená práce; žádná fyzická disciplinární opatření; žádná forma diskriminace; spravedlivé mzdy; přiměřená pracovní doba; svoboda sdružování a právo na kolektivní vyjednávání; placená mateřská dovolená; čisté, zdravé a bezpečné pracovní prostředí; zdravotní péče; ochrana proti korupci; zachování a ochrana místního životního prostředí.

 

Všechny propagační předměty jsou k dispozici na Propagačním oddělení (ve 2. patře budovy Biologického centra AV ČR nad jídelnou).